Restfulness – Pełnowartościowy Odpoczynek.

Autorskie warsztaty, które pogłębią kontakt z samym sobą i dadzą pełnowartościowy odpoczynek

18/10/2022 - 29/10/2022
249 PLN

Unikalny warsztat online służący doświadczeniu pełnowartościowego odpoczynku i wypracowaniu wspierających codziennych nawyków, dający pogłębiony odpoczynek i pozwalający złapać swój własny rytm.

Odpoczynek to podstawa podstaw. Można mieć udaną relację, godne zarobki, elektryzujące pasje, ale jak temu nie towarzyszy pełnowartościowy odpoczynek to jest mniej zasobów by cieszyć się zarówno tym co dobre jak i mierzyć z tym co trudne.

A tego wartościowego odpoczynku, nie po prostu podawania się następnemu dniu na wspomaganiu energetyków i kawy, jest coraz mniej.

Współczesne tempo życia związane z konsumpcją ogromnej ilości zarówno pozytywnych jak i negatywnych wrażeń i treści często powoduje przemęczenie i rozdrażnienie.
Bezsenność, deficyt uważności, kotłujące się w głowie myśli i wątpliwości towarzyszą nam coraz częściej.

Odpoczynku od nadmiaru wrażeń często szukamy… w kolejnych wrażeniach. W weekendowych imprezach, nocach z serialami, bezrefleksyjnym skrolowaniu ekranu smartfona.

Pełnowartościowy odpoczynek regeneruje ciało i układ nerwowy, przywraca kreatywność, optymizm, witalność, polepsza samopoczucie i przywraca kontakt z samym sobą, tym co dla nas ważne, pomagając podjąć wspierające nas decyzje.

Restfulness to unikalny warsztat online służący doświadczeniu pełnowartościowego odpoczynku i wypracowaniu wspierających codziennych nawyków, dający pogłębiony odpoczynek i pozwalający złapać swój własny rytm. Podczas warsztatu dbamy o odpoczynek na trzech płaszczyznach: wspierający styl życia, medytacja oraz zgoda na siebie. Brak lub dysproporcja w tych trzech jakościach może prowadzić do chronicznego zmęczenia, które wymienia się jako możliwą przyczynę powstawania licznych chorób w tym także depresji. Właściwe współdziałanie tych trzech faktorów zwiększa szansę na zadowolenie z codzienności.

Całość, co bardzo ważne, NIE WYMAGA rewolucji (która z reguły kończy się szybko) w codziennym funkcjonowaniu, a daje STOSOWALNĄ korektę możliwą do trwałego wdrożenia od razu.

Na warsztat składają się:

  • autorskie narzędzia/procesy dające możliwość wglądu w swoje nawyki i postawy związane z odpoczynkiem/zmęczeniem
  • proste i łatwe do wdrożenia zalecenia związane ze wspierającym stylem życia dotyczące: snu, spacerów i aktywności fizycznej oraz diety
  • świeckie medytacje
  • ćwiczenia oddechowe (trzy rodzaje oddechu: dynamiczny, wolny i głęboki)
  • wiedza dotycząca pełnowartościowego odpoczynku
  • narzędzia do praktykowania samoakceptacji
  • sesje pytań i odpowiedzi

Celem warsztatu oprócz odpoczynku i dobrze spędzonego czasu jest wyniesienie praktycznej wiedzy na temat codziennego funkcjonowania we wspierający dla siebie sposób.

Kurs prowadzony jest z humorem, autentycznością i bez narzucania zewnętrznej ideologii oraz adresowany jest dla ludzi żyjących między obowiązkami, Netflixem, a pasjami  🙂

Prowadzący Michał Niewęgłowski

Autor ksiązki „Polubić poniedziałki” (wyd. Zwierciadło,) twórca pierwszej polskiej aplikacji mobilnej z medytacjami i kursami wspierającego stylu życia: Intů (400 tys. pobrań). Medytuje od 20 lat, od 14 prowadzi warsztaty medytacyjno – terapeutyczne w Polsce, Niemczech, Portugalii, Estonii, Islandii. Jego działania dotyczą wszystkich grup społecznych, od więzień i poprawczaków (np. w Lizbonie dla najbardziej niebezpiecznych nastolatek), poprzez warsztaty otwarte, w tym dla młodzieży szkolnej i studentów, aż po szkolenia biznesowe. Inicjator i główny organizator festiwalu Kazimiernikejszyn w Kazimierzu Dolnym. Wieloletni prowadzący *Audycję Bez Spinki* na antenie *Radia Kampus*. Autor podcastu „Druga strona mentalu”. Absolwent kierunku Zdrowie publiczne (SWPS – Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Warszawa). Tata dwóch przecórek. Lubi lubić ludzi.

https://open.spotify.com/show/0PdtCTFzax2Dvp6LeLxoWI?si=05749787e6414ec8

Autor serii video 'Mówca Demotywacyjny”

Koordynował także liczne projekty prospołeczne, między innymi współorganizowaną wraz z ONZ *Stand up Take action*.

Absolwent kierunku Zdrowie publiczne (SWPS – Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Warszawa). Tata dwóch przecórek. Lubi lubić ludzi.

Wywiady:

O medytacji. Podcast „O zmierzchu”
https://open.spotify.com/episode/3Bg51yKCp8UQYfy8EFGi12…

O byciu blisko siebie i pułapkach w duchowości. Podcast „Sznurowadła myśli”
https://open.spotify.com/episode/6ycx1QGznmnBE0KXDFMabO…

O medytacji. Dzień dobry TVN
https://dziendobry.tvn.pl/…/medytacja-jak-zaczac…

Recenzje Restfulness:

„Polecam z całego serca! Po pierwsze, jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że kurs online faktycznie działa, a ten konkretny, ma znaczący wpływ na moje codzienne życie. Oczywiście samo się nie zrobi i przede wszystkim potrzebne jest nasze zaangażowanie i chęci – jeśli to już mamy to pozytywne efekty kursu są pewniakiem.

Kurs pozwolił mi dostrzec jakimi działaniami utrudniam sobie życie na co dzień, a także dał mi świetne w swej prostocie wskazówki do tego, co robić by pracować nad sobą, słuchać sygnałów, które sama sobie wysyłam, przeżywać życie, a nie tylko w nim być oraz jak w tym wszystkim odnaleźć spokój . Podążając za hasłem kursu mogę śmiało powiedzieć, że CZUJĘ RÓŻNICĘ”
Magda, 30 lat, team leader

„Michał, przyjmij moje podziękowanie za ciekawy, efektywny warsztat, za prostą komunikację, bez nadęcia, i za narzędzia które łatwo można użyć w przyszłości. Zdecydowanie było warto”
Robert, 48 lat, przedsiębiorca

Kiedy?

Start 18 października, koniec 29 października – rozłożone na 7 spotkań (dni sesji – 18,19,21, 23, 24,27 i 29) Spotkania online o godzinie 19:30, w weekendy o 12. Spotkania na zamkniętej grupie na FB, będą zapisane i będzie można obejrzeć także później. Każde spotkanie od 45 minut do godziny.

Cena:

Cena 249 pln. Cena ZAWIERA kod na miesięczny dostęp do aplikacji INTU. Osoby posiadające już abonament INTU z kodem INTU10 mają -10% przez cały czas trwania zapisów.

Kontakt: intuwarsztaty@gmail.com

Link do wydarzenia na fb: Klik
Skorzystaj i poczuj różnicę.

Newsletter, który prawdę Ci powie.

Zapisując się na newsletter akceptujesz naszą politykę prywatności.
Będziemy się odzywać mniej więcej raz na miesiąc. Możesz zrezygnować w każdej chwili.