Restfulness: pełnowartościowy odpoczynek

Restfulness – Odpoczynek pełnowartościowy.Unikalny warsztat online służący pełnowartościowemu wypoczynkowi i wspieraniu codziennych nawyków związanych z prawidłowym odpoczynkiem.

21/02/2022 - 27/02/2022
online
109 - 169 PLN

Restfulness – Odpoczynek pełnowartościowy. Unikalny warsztat online służący pełnowartościowemu wypoczynkowi i wspieraniu codziennych nawyków związanych z prawidłowym odpoczynkiem.

Współczesne tempo życia związane z ogromną ilością zarówno pozytywnych jak i negatywnych wrażeń, nieskrępowaną konsumpcją doświadczeń i treści często powoduje, brak prawidłowego odpoczynku czy wsłuchania się w samych siebie i poczucia czego tak naprawdę chcemy.

Bezsenność, rozdrażnienie, deficyt uważności, poczucie niedospania, kotłujące się w głowie myśli i wątpliwości towarzyszą nam coraz częściej. Odpoczynku od nadmiaru wrażeń często szukamy… w kolejnych wrażeniach. Wpadamy w wir weekendowych imprez, zarywania nocy z serialami, czy bezrefleksyjnego skrolowania ekranu smartfona. Względnie odcinamy się od rzeczywistości by z niechęcią wrócić do codziennych wyzwań.

Jakże często operujemy odpoczynkiem jedynie na poziomie funkcjonalnym, który czyni nas zdatnym do działań (no, może plus parę kaw dziennie 🙂) bez regularnego odpoczynku regenerującego, któremu towarzyszy poczucie radości, entuzjazmu i głębokiej redukcji zmęczenia i napięć.

Restfulness to doświadczenie codziennego odpoczynku i możliwość wdrożenia wspierających nawyków związanych z odpoczynkiem rozumianym znacznie szerzej niż sen i chwilowa ucieczka od zobowiązań.

To także, co bardzo ważne, impuls do ułożenia życia tak by nie czuć potrzeby odpoczywania od niego. Głęboki odpoczynek regeneruje ciało i układ nerwowy, przywraca kreatywność, optymizm, zdrowie, polepsza samopoczucie i przywraca kontakt z samym sobą, tym co dla nas ważne, pomagając podjąć wspierające nas decyzje.

„Restfulness – Odpoczynek pełnowartościowy” to kurs pozwalający na głęboko regenerujące odprężenie pośród codziennych wyzwań. Pomagający polubić poniedziałki bez konieczności wyjazdu na Bali 🙂Podczas warsztatu dbamy o odpoczynek pełnowartościowo: poprzez medytację, wspierający styl życia oraz dobry kontakt ze sobą.

Medytacja to higiena umysłu, wyciszenie i klarowność. Wspierający styl życia to min. odpowiedni rytm dnia i snu, łatwa w zastosowaniu dieta plus szczypta ruchu. Kontakt ze sobą to bardziej przejrzyste widzenie swoich potrzeb i uwolnienie energii konsumowanej wcześniej przez niewspierające rodzaje aktywności i wypoczynku. Umiejętny miks tych trzech jakości daje szansę na głęboki i regenerujący odpoczynek. Nieodpowiednie proporcje lub brak któregoś z tych trzech faktorów może wieść, finalnie, do chronicznego zmęczenia, a to z kolei może być przyczyną wielu chorób w tym depresji.

Konstrukcja kursu pozwala na łatwe w codziennym zastosowaniu zalecenia.

Na 7 dniowy warsztat składają się:

  • 6 codziennych spotkań online trwających od 45 minut do godziny.
  • świeckie medytacje – specjalne na potrzeby warsztatu
  • ćwiczenia oddechowe (trzy rodzaje oddechu: dynamiczny, wolny i głęboki)
  • proste i łatwe do wdrożenia zalecenia związane ze wspierającym stylem życia dotyczące: snu, spacerów i aktywności fizycznej oraz diety
  • ćwiczenia introspektywne pomagające uświadomić sobie własne nawyki i potrzeby
  • wiedza dotycząca pełnowartościowego odpoczynku, medytacji i stylu życia

Bardzo głęboki odpoczynek sprzyja polepszeniu kontaktu ze sobą, specjalnie zaś dobrane medytacje i procesy rozwojowe służą pogłębieniu odpoczynku. Celem warsztatu, oprócz odpoczynku i dobrze spędzonego czasu, jest wyniesienie praktycznej wiedzy na temat codziennego funkcjonowania we wspierający dla siebie sposób. Całość prowadzona jest z humorem, autentycznością i bez narzucania zewnętrznej ideologii oraz adresowana dla ludzi żyjących między obowiązkami, Netflixem, a pasjami 🙂

Prowadzący Michał Niewęgłowski:

Twórca pierwszej polskiej aplikacji mobilnej z medytacjami i kursami wspierającego stylu życia: Intů (160 tys. pobrań).

Autor książki „Polubić poniedziałki” (wyd. Zwierciadło).

Medytuje od 20 lat, od 14 prowadzi warsztaty medytacyjno – terapeutyczne w Polsce, Niemczech, Portugalii, Estonii.

Jego działania dotyczą wszystkich grup społecznych, od kursów otwartych, przez korporacje po więzienia i poprawczaki gdzie pracował jako wolontariusz (np. w Lizbonie dla najbardziej niebezpiecznych nastolatek) 

Inicjator i główny organizator festiwalu Kazimiernikejszyn w Kazimierzu Dolnym, a także powstającego właśnie Big Festivalowski w Płocku. Wieloletni prowadzący *Audycję Bez Spinki* na antenie *Radia Kampus*.

Koordynował także liczne projekty prospołeczne, między innymi współorganizowaną wraz z ONZ *Stand up Take action*.

Absolwent kierunku Zdrowie publiczne (SWPS – Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Warszawa).

Tata dwóch przecórek. Lubi lubić ludzi.

Linki do podcastów/ wywiadów:

O medytacji. Podcast „O zmierzchu”
https://open.spotify.com/episode/3Bg51yKCp8UQYfy8EFGi12…

O byciu blisko siebie i pułapkach w duchowości. Podcast „Sznurowadła myśli”
https://open.spotify.com/episode/6ycx1QGznmnBE0KXDFMabO…

O medytacji. Dzień dobry TVN
https://dziendobry.tvn.pl/…/medytacja-jak-zaczac…

Cena:

149 pln, dla osób, które zapiszą się do 31.01 (włącznie). Potem 169
Osoby powtarzające warsztat: 109 pln.

Konto: Human Institution sp zoo 66 1050 1025 1000 0090 8108 4387 tytułem „Restfulness, grudzień’

Po wpłacie zapisujemy się do grupy Facebookowej za pośrednictwem, której odbędzie się kurs (grupy tylko dla uczestników kursu) : link wkrótce

Kontakt: michal@intuyourself.com

Zapraszam

Newsletter, który prawdę Ci powie.

Zapisując się na newsletter akceptujesz naszą politykę prywatności.
Będziemy się odzywać mniej więcej raz na miesiąc. Możesz zrezygnować w każdej chwili.