KRAINA CISZY

Unikalny warsztat służący bardzo głębokiemu odpoczynkowi i kontaktowi z samym sobą bazujący na świeckich medytacjach, technikach oddechowych, procesach introspektywnych i byciu z przyrodą.

22/03/2023 - 26/03/2023
Centrum Promocji Zdrowia, Taraska, k/Sulejowa
1490-1890 PLN

O kursie:

Są dwa rodzaje ciszy. Zewnętrzna, którą daje kontakt z przyrodą i brak miejskiego zgiełku – oraz wewnętrzna, którą daje redukcja natłoku myśli i odzyskanie kontaktu z wewnętrzną „bazą”.

Podczas Krainy Ciszy doświadczamy obu jej rodzajów. Obie przynoszą spokój, głęboki odpoczynek, poczucie stabilizacji i kontaktu z samym sobą.

Kraina Ciszy to także wyśmienita okazja do ugruntowania się w praktyce uważności bazująca na świeckich medytacjach, technikach oddechowych, procesach introspektywnych i byciu z przyrodą.

Współczesne tempo życia związane z ogromną ilością zarówno pozytywnych jak i negatywnych wrażeń, nieskrępowaną konsumpcją doświadczeń i treści często powoduje, brak prawidłowego odpoczynku i wewnętrznej klarowności.

Kraina Ciszy to warsztat wspierający odpoczynek pozwalający na odprężenie znacznie głębsze niż jednorazowe wakacje, piątek w klubie, wyjazd SPA, czy weekend z serialami. To wyjazd z którego przywieziesz chęć powrotu do codzienności.

To także szansa by przyjrzeć się sobie, wyklarować umysł, pobyć bliżej siebie.

Kraina Ciszy to odbodźcowanie i szansa na regenerację podana w formie lekkiej, pełnej humoru i głębi zarazem.

Co bardzo ważne formuła Kraina Ciszy jest adresowana do osób zarówno mniej jak i bardziej doświadczonych z medytacją – wejście w „ciszę” i pogłębione oraz dłuższe medytacje następuje stopniowo i łagodnie, bez szarpnięć – jednocześnie zachowując wyraźną intensywność.

Co wchodzi w skład warsztatu?

 • świeckie medytacje dające wyciszenie i wgląd w siebie (nie musisz być doświadczony/a w medytacji)
 • praktyczne ćwiczenia introspektywne dotyczące naszego funkcjonowania w życiu
 • elementy „ciszy” czyli zachowania milczenia przez jakiś czas
 • szczypta jogi i ruchu
 • ćwiczenia oddechowe, od lekkich po intensywne
 • spacery po lesie
 • regularny, głęboki sen
 • zdrowa dieta
 • gry i zabawy
 • różne rodzaje masaży (opcjonalnie)
 • czas wolny

Medytacje prowadzone na kursie są specjalnie wyselekcjonowanymi medytacjami z aplikacji INTU jak i prowadzonymi na żywo – dopasowanymi pod względem technik i długości to dynamiki grupy i kursu.

Celem warsztatu oprócz doświadczenia ciszy, medytacji i odpoczynku jest wyniesienie praktycznej wiedzy na temat codziennego funkcjonowania we wspierający dla siebie sposób jak i po prostu dobre spędzenie czasu.

Całość prowadzona jest bez narzucania zewnętrznej ideologii oraz adresowana dla ludzi żyjących między obowiązkami, HBO, a pasjami 🙂

Prowadzący Michał Niewęgłowski

Michał Niewęgłowski, autor książki „Polubić poniedziałki” (wyd. Zwierciadło) nauczyciel medytacji i oddechu z dwudziestoletnim doświadczeniem, inicjator i organizator festiwalu Kazimiernikejszyn, twórca największej polskiej aplikacji z medytacjami i psychoedukacją INTU. Kursy prowadził w Polsce, Niemczech, Portugalii i Estonii, ukończył zdrowie publiczne na SWPS w Warszawie. Absolwent kierunku Zdrowie publiczne (SWPS – Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Warszawa). Inicjator i główny organizator festiwalu Kazimiernikejszyn w Kazimierzu Dolnym. Autor serii video 'Mówca Demotywacyjny”. W prowadzeniu kursów preferuje autentyczność, konkret i humor. Tata dwóch przecórek. Lubi lubić ludzi.

Termin:
Start: 22 marzec godzina: 19:30 (kolacja od godziny 18)
Koniec: 26 marzec, kończymy obiadem o 12:30
 
Wydarzenie wole od używek. Posiłki wegetariańskie/wegańskie

Miejsce:

Centrum Promocji Zdrowia Taraska, ośrodek położony w środku Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, w środku lasu, słynący z ciszy i tonizującej atmosfery, w sąsiedztwie dwóch rzek pierwszej klasy czystości: Pilicy i Czarnej.

Cena kursu:

Pokoje czteroosobowe: 1490 zł / od osoby – cały pobyt

Pokoje trzyosobowe 1590 zł / od osoby – cały pobyt

Pokoje dwuosobowe 1690 zł / od osoby – cały pobyt

Pokoje jednoosobowe 1890 zł / od osoby – cały pobyt

Przy wpłacie do 20.01 zniżka 100 PLN. 

Warunek rezerwacji to bezzwrotna zaliczka 400 PLN lub całość na wskazane konto.

Całość (po wpłacie zaliczki) do 15.03

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Numer konta do wpłat:

Atman Agency sp zoo
08 1050 1025 1000 0090 8174 3479

Tytułem „Kraina Ciszy – marzec, rodzaj pokoju:”

Jeśli chcesz być na bieżąco pytaj o co chcesz: intuwarsztaty@gmail.com 

Newsletter, który prawdę Ci powie.

Zapisując się na newsletter akceptujesz naszą politykę prywatności.
Będziemy się odzywać mniej więcej raz na miesiąc. Możesz zrezygnować w każdej chwili.